Goliat ze Świerklan rozstrzelał Championów

Nasza dwójka U14 udała się w drugiej kolejce III WLT do jaskini lwa i została niestety pożarta. Forteca Świerklany nie miała dla nas żadnej taryfy ulgowej i rozstrzelała naszych rezerwistów bardzo wysoko.

Na pełnym boisku i w jedenastkach górę wzięła przewaga fizyczna graczy Fortecy nad naszym zespołem złożonym głównie z zawodników rocznika 2006 (niemal każdy pojedynek w którym nie brał udziału Gabu lub Adi wyglądał jak starcie Dawida z Goliatem). Mimo ambitnej postawy Championi nie dali rady powstrzymać głównego faworyta do awansu do II Ligi Wojewódzkiej i przegrali aż 0-18. Początek spotkania dał niewielkie nadzieje, że porażka nie będzie aż taka wysoka, ale z upływem czasu i sił przewaga gospodarzy rosła i tylko kwestią czasu było aż worek z bramkami się rozpruje. Dla naszych zawodników poza zasięgiem byli Miłosz Misala, Adam Karwot czy Michał Goraus który był wyższy od jego vis-a-vis w naszym składzie czyli Antka Chromika o grube trzydzieści kilka centymetrów.

Niemniej Gloria Victis - za chęci i podjęcie nierównej walki. Za tydzień bardzo ważny mecz, w którym trzeba będzie wywalczyć trzy oczka - na nasze boisko zawita Zameczek Czernica.