Dwa mecze o fotel lidera
Weekendowe spotkania naszych Championów przyniosą dwa spotkania na szczycie tabel ligowych. O miano lidera zagrają zespoły U14 oraz U12.
W kategorii U14 dojdzie do szlagierowego meczu pomiędzy AP Champions a RKP ROW Rybnik. Nasi rywale prowadzą w tabeli II WLT z kompletem 4 wygranych, nasi chłopcy zajmują miejsce drugie - poza porażką na inaugurację z GKS Jastrzębie-Zdrój później trzykrotnie zwyciężali. Zwycięzca sobotniego meczu na pewno będzie liderem tabeli po V kolejce spotkań.
W kategorii U12 również będziemy mieli mecz o fotel lidera. Jak na razie nasz zespół oraz Naprzód Rydułtowy zgromadziły po 6 punktów oraz mają identyczny bilans bramkowy; z tym że żółto-niebiescy wywalczyli dwie wygrane na boiskach rywali. Tym razem Championi podejmą ekipę z Rydułtów i mamy nadzieję że podtrzymają zwycięską passę.
Nie ma szczycie tabeli, ale z równie ważnym ciężarem gatunkowym odbędzie się mecz III WLT ekip U14, który nie odbędzie się jednak w weekend a w przyszłą środę. Nasza dwójka podejmie wtedy zespół Zameczku Czernica i w tym meczu wygrana jest obowiązkowa aby powalczyć o utrzymanie na tym poziomie rozgrywek. Rywale nie zdobyli jeszcze punktu, ani bramki, ale zaprezentowali się w dotychczasowych spotkaniach z niezłej strony.
Z powodu niedostępności boisk na ul. Wolności w weekend, mecz z Naprzodem zostanie rozegrany awansem w piątek. Drużyna U14 zagra w sobotę ale na boisku w Radlinie.