Championi lubią brąz

Nasza ekipa ponownie zdobyła brąz w turnieju Galicka Zima we Lwowie. W silnej stawce 20 ekip, zespół rocznika 2007 zaprezentował się z najlepszej strony i powtórzył ubiegłoroczny wyczyn kolegów z rocznika 2005.

Nasi młodzi Championi zwyciężyli wszystkie mecze grupowe (FK Lwów 1:0 - bramka Kewin Szulkowski, Penuel Krzywy Róg 2:1 - bramki Kewin Szulkowski i Olivier Winkler z karnego, Zmina Biała Cerkiew 3:1 - bramki Olivier Winkler, Szymon Karwot oraz Kewin Szulkowski oraz Awangard Żydaczów 1-0 - bramka Maciek Pastuszka).

W półfinale mieliśmy deja vu z ubiegłego roku i występu 2005 w final four. Nasz zespół zremisował 1:1 z FK Sambor (gol Oli Winkler), ale niestety uległ w serii karnych 2:3 i to młodzi Ukraińcy awansowali do ścisłego finału. Nasi chłopcy nie załamali się jednak i wyszarpali podium turnieju. Trzecie miejsce w turnieju dała wygrana 1:0 z FC Munkacs Mukaczewo.

Brawa dla zespołu i sztabu trenerskiego!!! Osiągnięcie jest tym cenniejsze że byliśmy jedyną ekipą zagraniczną w turnieju a stawka była naprawdę silna (m.in. drużyny Dnipro Dniepropietrowsk czy Podil Kijów).

Skład zespołu: Konrad Wiśniewski, Robert Maicher, Jakub Piasecki, Miłosz Włodarski, Szymon Karwot, Wojciech Katus, Kewin Szulkowski, Patryk Czerwiński, Maciej Pastuszka, Jakub Korzec, Olivier Winkler, Dawid Jargoń.